top of page
VOCEA BORRO CRI.png

SFREDELITOR. Super LUMEA N-AR MAI FI de la CABRON feat Emilian. Vorbele drepte aduc regrete / Oamenii vor să-i minți la ureche / Care-i real e pus la perete. MUZICĂ

  • Apr 18, 2025
  • 3 min read

Updated: Apr 19, 2025



Song sfredelitor de la CABRON și Emilian. Il asculți prima oară și apoi el lucrează. Te sfredelește in liniște. Îți intră în suflet și în minte. Și apoi își face liniștit treaba lui acolo.


Dacă lumea mâine n-ar mai fi
Eu nu aș vrea să rămânem străini
Chiar dacă mintea-mi spune ce să fac
Inima nu vrea să rămân sărac

Nu e cântec de comentat. E de ascultat. Și savurat. Și bucurat de el.

Marca CABRON.

Sau Alexandru Minculescu, cum am aflat că îl cheamă pe artist citind credit-urile de la piesă.


Vorbele drepte aduc regrete
Oamenii vor să-i minți la ureche
Care-i real e pus la perete
Da' timpu' zboară, fară anchete.


Foarte, foarte faină piesă. Puțin tristă, dar 100% viață.

CABRON e STILL acolo.

Pe treabă.


Gadgeturile s-au schimbat.

Colaboratorii au venit și au plecat



Acum e rândul lui Emilian să împartă momentul cu bătrânul rapper.

Copil supertalentat, care pare să-și construiască cu cap o carieră care va dura.


BIIIGGGGGGG BIIIIGGGGGG LIKEEEE de la noi pentru CABRON și Emilian.

Și mai vrem.


Cristian Boros

Ce zic poeții, în LUMEA N-AR MAI FI :


Dacă lumea mâine n-ar mai fi

Eu nu aș vrea să rămânem străini

Chiar dacă mintea-mi spune ce să fac

Inima nu vrea să rămân sărac


Strofa 1: (Cabron)

Din lumea bună sau din ghetto

De oriunde vin

Pare terror

Când nu mai vorbim

Nu ne mai simțim, deodată nu ne potrivim

Ce tot ne prostim?

La mesaje dai doar seen, yo!

Timpu' zboară bliț

Lasă supărările, vreau să te duc la Ritz

N-are rost să pierdem vremea

Mi se pare ciudat

Oricum un timp a rămas goală jumătate de pat, păcat.

Pentru timpu'-napoi nu se poate da nici blat.

Poate mâine am belea și tu-mi ții telefonul blocat.

Avem ego cât lumea și de asta n-am mai realizat

C-am fi vrut să ne spunem povești dar n-am mai apucat.


Refren: (Emilian)

Dacă lumea mâine n-ar mai fi

Eu nu aș vrea să rămânem străini

Chiar dacă mintea-mi spune ce să fac

Inima nu vrea să rămân sărac


Strofa 2: (Cabron)

Din lumea bună sau din ghetto

De unde venim

Pare terror când străini devenim.

Unul lângă altul ne-am jurat mereu să fim

Nu mai știm de când ne știm, acum ne tot ocolim, bro.

Anii ne trec bliț

S-a umplut paharul, hai să-l golim ca pe șpriț

N-are rost să pierdem vremea

Mi se pare ciudat

Oricum un timp nu ne-am văzut, fiind mai tot timpul plecați, păcat.

Vorbele drepte aduc regrete

Oamenii vor să-i minți la ureche

Care-i real e pus la perete

Da' timpu' zboară, fară anchete.


Refren: x2 (Emilian)

Dacă lumea mâine n-ar mai fi

Eu nu aș vrea să rămânem străini

Chiar dacă mintea-mi spune ce să fac

Inima nu vrea să rămân sărac



CREDITS:



Cabron online:

Instagram: / cabronair

Twitter: / cabronromania

Spotify: https://open.spotify.com/artist/0cw3w...

Apple Music: / cabron


Emilian online:

Instagram: / emilian.official

Facebook: / emiliannechifor

Spotify: https://open.spotify.com/artist/3jPbw...

Apple Music: / emilian


Muzică: Alexandru Minculescu (Cabron), Emilian Nechifor, Florin Boka (Feenom), Răzvan Sofronescu

Text: Alexandru Minculescu (Cabron), Emilian Nechifor

Producție: Feenom, Cabron

Chitari: Roland Kiss, Emilian Nechifor

Mix: Feenom, Cabron

Master: Erwin Maas


Directed & Edited - Isabella Szanto

DOP - Nicu Dragan

Executive Producer - Marin Cumatrenco


Actori:

Cezar Grumăzescu

Ana Dumitrașcu

Mihai Trăsnea


(C) & (P) 2025, HaHaHa Production x Cat Music

Comments


stillu.jpeg
Arianna Ganea RWW

GÂNDEȘTI CU CAPUL TĂU. Noi nu deținem adevărul. Nu-ți spunem ce e BINE sau e RĂU. ALB SAU NEGRU. Doar observăm viața. Și o povestim văzută prin filtrul nostru. Mai departe GÂNDEȘTI TU. #GÂNDIRE CRITICĂ 

Cristian Boros 

VEZI INSTANT CÂND POSTĂM CEVA NOU 

RISE ORADEA_edited.jpg
RWW FRANCESCA A.jpg
IMG_4926 2_edited.jpg
COVERR3 Large_edited.jpg

world wide vocea

stillu.jpeg

world wide vocea

Vocea Grasilor

Noi, la Vocea Grasilor.ro, nu facem politică. Nu facem politica unui partid. Sau a vreunui politician. Noi facem doar politica oamenilor de bună credință. Politica Oamenilor NEPERFECȚI. Vedem viața și o prezentăm prin filtrul nostru. Spunem ce simțim. Nu facem jurnalism. Facem Comunicare. Nu pretindem că suntem echidistanți tot timpul. Nu practicăm bullshitul cu deontologia jurnalistică. Salariile jurnaliștilor se plătesc cu bani. Presa e un business. Nu ne substituim poliției sau magistraților. Noi spunem ce vedem, dar TU GÂNDEȘTI CU CAPUL TĂU. Noi nu deținem adevărul. Nu-ți spunem ce e BINE sau e RĂU. ALB SAU NEGRU. Doar observăm viața. Și o povestim văzută prin filtrul nostru. Mai departe GÂNDEȘTI TU. Noi scriem și vorbim pentru cei care simt la fel ca noi.

Screenshot 2026-06-17 at 10.54.23.png
Screenshot 2026-06-17 at 10.54.23.png
Vunk Vunk - 23 of 29 Large_edited_edited.jpg
RACHETUTZA RWW Large.jpeg
COVERR3 Large_edited.jpg

De La Bihor

LALALA Repeat

People We  Like

RACHETUTZA RWW Large.jpeg
COVERR2 Large.jpeg
PEOPLE WE LIKE VOCEA .gif
SARA DRUTU  Large.jpeg
bottom of page